Vyberte stránku

 Jaké máte před sebou plány? Červen je skoro v půli a mně se honí hlavou asi tisícovka věcí, co chci zvládnout, tak to budu muset nějak zredukovat, páč nemám šanci to stihnout… A pak, pořád myslim na to, že červen a červenec jsou dva nejúžasnější měsíce, kdy potřebuju i jen tak vyrážet sama se sebou posedět pod stromy a pozorovat řeku, jak teče. Sezení u řeky má totiž hlubší význam, než by se mohlo zdát. Zkuste to. Napadat vás u toho můžou neskutečný věci, odplavujou se starý nánosy bolavých zkušeností, připlouvají nový pohledy na všechno, co se kolem mě děje, všechno do sebe zapadne.

Jen samotným sezením a rozjímáním se věci dopředu nepohnou, to dá rozum. Zásadní je si ale udělat čas na ten pořádek v sobě. A pak JEDNAT. Já si hodila takovou přípravku nejen na sedánky u vody už v květnu a o meziskóre výsledků se s vámi podělím tady na blogu.

Dnes si to dáme s ledovou sprchou, venku budu asi hic, tak se to hodí.

Chápete to? I já šla do otužovací holedování dle pana Wimhofa. Já, která je závislá na slunci a nejlíp je jí na pláži se sklenkou vychlazenýho campari, já, co se balí při minus pěti tak, že by i eskymáci zezelenali závistí, já, co nosí péřovku a hucule i při jarních večerech, tak já jsem se rozhodla, že tuhle ledovou výzvu dám…

Spoušťěčem nebyl žádnej sofistikovanej výklad zaručenýho odborníka, ale autentický výkřiky o sado masu zážitku (teda spíš to bylo něco o prdeli) Terezky Schlikové, jejíž horoskopy čtu. Tahle holka mě baví, nebere si servítky, občas je sprostejch slov víc než mezer mezi nima. Ale víte co? Je to autentický a uvolňující. Začala s těma sprchama a její fatal nadšení z toho, jak se překonává a jaký účinky to má, mě prostě v minutě nakoplo.

Při prvním pokusu jsem vytahovala dech až z paty a sama jsem byla v tom šokovým ledotřesu překvapená, jakým repertoárem sprostých slov oplývám já. Podotýkám, že nic víc jsem nevěděla, jen to, že musím dát aspoň půl minuty a že je to pak cool. Pak jo. O tý první půlminutě se ani mluvit nedá, tak to nezkouším.✌️

Vydržela jsem. A držím dál. Dostavilo se přesně to, co při počátcích s během: překonala jsem začátek a pak už ten pocit, co přichází poté, potřebuju jako drogu. Je nepopsatelnej. Zkuste to. Odměnou navíc bude miminkovská pleť i bezprostřední jiskřivá radost po celým těle.

Nedalo mi to a musela jsem si doběhnout i pro tu knihu samotného Ledového muže, abych věděla, jak dál a hlavně správně pokračovat.

Pokud jste o této metodě jako já doteď moc nevěděli, tak uvádím, že ji Wim vyvíjel skoro 40 let a je založená na působení chladu, řízeném dýchání a síle mysli. A co díky ní dokážu? Slibuje, že budu mít víc energie, míň stresu, silnější imunitu, budu líp spát, zlepším své myšlení i sportovní výkony. A návdavkem zhubnu, zbavím se obav a nakopnutá nálada je zaručená. Wow! Wim! To chceš! Tedá já jo chci!!!

Moji vůli posílilo to, že „každý je schopen vydržet třicet sekund studené vody, zejména když před tím strávil několik minut pod teplou sprchou“, což jsem se dočetla v knize, a rázem jsem ze sebe přestala dělat zmrzlou křehuli. Nastavení mysli je zásadní, to víme.

Za týden už to bylo lepší a za další zase lepší. Co týden, to jsem dle rad v knize přidala půl minuty.

„Na konci čtvrtého týdne se váš kardiovaskulární tonus zoptimalizuje do té míry, že docílíte převahy mysli nad hmotou. Zapudíte chlad a přiměju své tělo nereagovat šokem.“ (Tam někde jsem byla před týdnem.) A to je prý pouhý začátek toho, jak se otevírá síla mojí mysli.

V ledování jsem na startu šestého týdne, v knize před čtvrtou kapitolou. Ta nese příznačný název: DEJCHEJ, TY ZM*DE. …ani Wim se s tím evidentně moc nepáře.😅

Upřímně a závěrem bych ráda uvedla, že jako se v běhu nechystám na maraton po africký poušti, tak se v rámci otužování nehodlám vydat s Wimem na ledovec. Stále respektuju sebe a svý tempo. To nevylučuje, že se neustále chci a budu překonávat, že chci zavést nové rituály do svého života, ale že budou v přesně takové dávce, která mě osobně prospívá a pomáhá. Ono vše má svá pro a proti a jediné kouzlo je v balancu – v tom, který je pro nás ten nejlepší.

Na toto téma a třeba i rizik k této metodě jsem našla zajímavý příspěvek na youtubu – sdílím ho sem. Jak já souzním s tím, co je tam řečeno.

Papa a honem ještě dodávám, že další meziskóre z testování akupunktury a somavedicu budou následovat v dalším článku. Jojo, o to, abychom se měli #betterandbetter❤️, se musíme postarat hlavně my sami. No a jak vidíte, vzala jsem tu letošní přípravku z gruntu.

A co vy? Máte tuhle ledovou výzvu někdo už za sebou? Napište mi, těším se na vaše zážitky!  

Pusu,😘
Helena

0 komentáøù

Další články z blogu