Vyberte stránku

 Máte už ty svoje zamilovaný džíny? Já asi nikdy nepřečetla tolik návodů, tipů a rad jako právě na tohle téma. Platí to pro období jak „před stylistkou“, tak i v éře „za stylistku“.

V období “před stylistkou” jsem džíny moc nenosila. Měla jsem za to, že v nich vypadám tuctově a že v každejch mám ještě víc valachovitější zadek, ještě kratší nohy, a i víc baculatější stehna. Pokukovala jsem po těch dívčinách, co v džínách vypadaly jako supermodelíny a v kombinaci s jednoduchým tričkem mohly vyrazit na molo. Pokusy najít ty správný jsem vzdala, deptalo mě to. Nosit široký džíny, co by se k mýmu typu postavy jako jediný hodily, mi přišlo jako fatální demolice osobnosti, takže no way.

 

V období „za stylistku“ jsem pochopila o čem to je a začala experimentovat. Teď mám džín stejně jako šatů. Objevila jsem to průlomový kouzlo.

Sdílím tu moje revoluční zjištění a pár osobních tipů, protože tohle modrý lovestory stojí za to prožít:

1/ Buďme k sobě upřímné. Jestli máme větší zadek nebo nám nebyly nadělený nohy Karolíny Kurkový, smiřme se s tím a netrapme se už sakra. …Ve své práci jsem se setkala s mnoha celebritama i modelkama. Každá z nich řeší stejný ženský trable a pocity nedokonalosti, jsou jako my ostatní smrtelnice. Věřte, že i s nimi hledáme xy hodin, co jim bude slušet a v čem vyniknou. Každá jsme originál a když se tak cítíme a efektně zatváříme, na titulce můžeme být všechny.

2/ Hledejme. Takový džíny, co právě nám budou slušet a my se v nich budeme cítit dobře, existujou. Pomozme si v pátrání s virtuálníma pomocníkama, pár vám jich přidávám do tohoto čláku. Jen prosím vás, ráda bych vás ujistila o další věci: doba se změnila, nosí se všechno. Nehoňme se za modlou a ani za trendy, ale nezdřímněme si na vavřínech a po čtyřicítce se neoblíkejme jako královna Alžběta. Ve stylingu vždycky vyhrává to, že vybíráme sice z aktuálních kolekcí, ale jen ty kousky, který zaručeně podtrhnou naše já, naši osobnost a v čem se cítíme dobře. Neopomíjejme fakt, že výsledek ovlivní to,  s čím ty džíny zkombinujeme, protože i ideální džíny potřebujou správný doladění s ostatními kousky. Tvoříme pokaždý harmonickej celek. Buď z těch džín a ze svýho já vytěžíme maximum, anebo z těch božích džín a ze svýho osobnostního unikátu uděláme i přes veškerý urputný ladění myš šedou domácí, nejradši u díry ve zdi stojící.

3/ Chce to zkoušet, zkoušet, zkoušet. Trvá to někdy i pár týdnů nebo měsíců. To je normálka. Mně tahle rada pomohla nevzdat tu túru po zkušebních kabinkách. Je jasný, že džíny na sebe rveme každá, co nemáme místo nohou hůlky, protože se kupujou na těsno (časem bůhžehnej trošku povolí). V pase by měla při zapínání zůstat mezírka na dva prsty. Jen už se teda neprodlouží. Takže kdybyste si chtěly prodloužit nohy, vybírejte takový, na který si patou v ponožkách šlapete a noste k nim high heely. Jasně, jsou i takový ženy, co hledaj džíny, ve kterých budou vypadat plnější a s ženskými tvary. Těm většinou odpadá ten soukací a vysoukací rituál, ale i pro ně anebo právě pro ně platí – představujte si už v kabince, s čím ty džíny zkombinujete. V tom je to zakopaný tajemství.

Pokud nemáte stylistku po ruce, spolehněte se na Pinterest. Tam se můžete vzdělávat, inspirovat a kopírovat. No stress, dělaj to tak všichni – profíci stylisti, modelíny i cool smrtelnice, co udávaj trendy. Teda mluvím o tý inspiraci a dovolenym kopírování, ne o Pinterestu. Ten se mi ale s klientkama osvědčil nejvíc.

Jojo, pravidel vám tady můžu odrecitovat spoustu, ale pochybuju, že si je budete psát a nosit s sebou zápisníček po obchodech.
Jednak jsme holky vizuální a chceme to, co vidíme. Takže ofotit favority z Pinterestu (nebo instagramu atd.) na mobil a vyrazit do obchodů je nejjednodušší.
A jednak – výjimky potvrzujou pravidlo a světe div se, ani jedny z těch džín, co mám na sobě já, bych si podle těch tabulkovejch nařízení správně vybrat neměla. A přece je miluju a rozhodlo to, že jsem nejdřív podobný obdivovala na obrázcích, pak je hledala, pak je vyzkoušela, pak dostajlovala, sem tam se odvázala, a bylo to, že jo.

Závěrem slíbených pár vodítek:
1/ Jak se těm kterým džínám říká? Aneb druhů je mraky, ale tady nebo tady se dozvíte základ. 

2/ Jak se změřit? Přece jen míry potřebovat budete a já našla tuhle super tabulku u mé oblíbené džínové značky Pepe Jeans. Všechny džíny, co mám na sobě, jsou právě od Pepe Jeans – s výjimkou těch posledních černých s dírama na kolenou, ty jsou ze Zary.

3/ Mějte na mysli, že základem je vaše postava. Při volbě střihů určitě nesáhnete vedle, když pojedete podle toho, jestli jste jablíčko, jahoda, obdélník, přesýpací hodiny nebo hruška jako já. Zkoukněte, co vám nejvíc sedne, třeba tady (bacha a pozor, v potaz je dobré brát i další proporce).

Ale jak jsem psala, sama jsem důkazem, že tabulky a pravidla prostě nestačej. Můžete to brát jako kreativní hru a hlavně, nezapomeňte, že důležitý je, s čím ty džíny sladíte.

Když si do hledání v Pinterestu zadáte třeba „nejlepší džíny nebo džínové outfity pro váš typ postavy“ (u mě by to bylo „best jeans outfits for pear body type“), tak máte na míru ušitý výběr té nej světové inspošky včetně variací na kompletní obměny outfitu. Anebo si svůj koktejl stylu namíchejte pod „best jeans for body type“.

Sumasumárum k džínům:  je to jen dílek puzzle v celý skládačce. Když už je vybíráte, přemýšlejte, s čím je budete kombinovat. Není to kousek, který můžete nosit bez rozmyslu. Respektive – můžete všechno, za tím si stojím. Ale proč si z toho, co se nám nabízí, nevybrat to nejlepší pro sebe a proč při tom třeba neporušit i všechny pravidla džínovýho a dresscodovýho světa, když vy se cítíte teď a přesně takhle #betterandbetter?

Hodně džínovýho štěstí s pravidly i bez,

Helena

0 komentáøù

Další články z blogu