Vyberte stránku

Změny jsou různý a ne všechny se musí dít s přídechem životních vazolamů. Některý jsou fun a bez dramat. A hlavně – tak by to mělo i být, že jo. Jsou taky o kroku vpřed. I k nim to chce přidat jistou dávku odvahy něco novýho prostě zkusit.

Kdybyste mě znali před tím, potkáte mě jako holku černo-černou. Pročpak to? Brala jsem to za byznys klasiku. Střízlivou a elegantní volbu. Dala se kombinovat se vším. Rozuměj šedou, bílou, béžovou a hnědou. Peníze jsem taky většinou nepřehazovala vidlema, takže vymýšlení barevně ladících kombinací jsem si užila spíš v časácích než v reálu. Na a pak jednoznačně: v černý přece vypadám hubenější. A to jsem potřebovala stůj co stůj. Říká vám to něco?

Červená byla zapovězená. Nějak jsem si ji zaškatulkovala jako vyzývavou, lacinou, přisprostlou. Nikdy bych po ní nešáhla, páč já, já jsem holka slušná, je mi kolik mi je a mám ráda svůj léty ověřený styl. Konec zvonec.

Jednou jsem slyšela kamarádku, jak říká: jestli si chceš zvednout náladu, nalakuj si červený nehty. Inu, za blbost jsem to tehdy považovala kardinální. Jenomže bacha na to. Náhody neexistujou!  Někde se to uložilo a když mi moje manikérka Barunka po čase povídá “hele, nechceš zkusit změnu, mám tu nový laky”, byl tam i červenej. Bylo rozhodnuto, pokus zafungoval a já se na ty červený nehtíky culila celý tři dny.

Červená přestala být na smrt odsouzená a po malých kouscích se zabydlovala i v mým šatníku. Teď už se vesele vybombim i v rudých šatech, mám jich několik. Jenomže tam jsem se musela propracovat. Garantuju vám ale, že jakmile červenou taky vezmete na milost, uvidíte, že pokaždý vás to nabije.

Sepisuju pár tipů, jak to s tou červenou můžete rozjet. Takhle jsem si to prošla já a tyhle kousky vydrží v šatníku pár let:

  • Vlahý start je s červeným decentním akcentem – proužek či nápis na tričku, saku, kabátě. Doporučuju. I to je zlomový okamžik.cool
  • Může to být i šperk. Já teda šperková moc nejsem, ale červený náramek je jistota. Pro sebe jsem objevila červený šňůrkový náramky – a běhám pro ně do Mou Jewel. Mají i e-shop, jukněte.
  • Červená peněženka prý nosí peníze. Takže tu už taky mám. A ta je červeno-červená celá, pro jistotu.wink (Tu nefotím, fotogenická už po těch pár měsících není.)
  • Pro sport a na volný čas je geniální kombinace červených brýlí a batohu. Moje brýle jsou z kolekce Pepe Jeans a batůžek z Napapijri. Jsou to loňské kolekce, ale obdobný určitě najdete i jinde.
  • A až pak přišly šaty. Je to o větší odvaze, chápu. Ty na fotce jsou z Asosu, kde lovím báječný kousky pro sebe i své klientky. Kdyby i vás uchvátily, v nabídce ještě jsou zde. Pravidelně je doplňujou, takže kdyby teď nebyla vaše velikost, občas znovu nakoukněte. Mírně pruží, vydržíte v nich celý den. Vypadají báječně i se sakem nebo rozepnutým cardiganem.

Červený kousky přibývaly a na každej z nich, fakt na každej, se mě některá kamarádka nebo klientka ptala, odkud ho mám, že je boží. Některá si pro něj běžela a některá zůstala snít. Nepřekročila svůj práh odvahy s nadvládou černo-šedých kombinací. Budu mít radost, pokud ty druhé z vás popostrčím.  Červená funguje. Pusťte si tu energii do života.  Když zvolíte správný detail, odstín nebo střih, budete mít šmrnc a švih. No a že budete svítivější i pro okolí, je jasný. Ale buďme hlavně pro sebe, protože to je nejvíc!

Ať se každý den máme na co těšit a uděláme si to #betterandbetter!

Vaše Helena

 

 

3 komentáøù

  1. 🙂 to oslovení mělo být Heli, t9 si dělá co chce, Iva

  2. Jeli, já to zkouším s červeným prádlem- sice není moc vidět (většinou), ale já o něm vím a taky to funguje!

    • Ivo super! Přesně! Hlavní je, že to funguje na vás!:)

Další články z blogu